wczesne wspomaganie rozwoju

W jakich sytuacjach wczesne wspomaganie rozwoju jest potrzebne?

Dziecko niepełnosprawne odbiera świat w bardzo indywidualny sposób. Ma też swoje własne sposoby komunikacji ze światem. Ważne jest jednak, aby szczególnie w najwcześniejszym okresie życia rozpocząć działania, które pomogą mu rozwijać się prawidłowo i ułatwią zdobycie umiejętności funkcjonowania w grupie. 
 
W terapii Wczesnego Wspomagania Rozwoju wykorzystujemy czas, kiedy umysł dziecka jest jeszcze bardzo elastyczny. WWRD stymuluje rozwój dziecka ponieważ skupia się na tych obszarach, które można usprawnić. Dodatkowo poznajemy dokładnie sytuację dziecka i projektujemy długodystansowy plan pomocy.
 
pexels-photo-1148998
person-making-clay-figures-1449934

Na czym polega
terapia wczesnego wspomagania rozwoju?

Podczas zajęć z dzieckiem terapeuta skupia się na czterech kluczowych obszarach. Są to:

    • poznawanie i rozumienie siebie i świata,
    • nabywanie umiejętności poprzez działanie,
    • odnajdywanie swojego miejsca w grupie rówieśniczej,
    • budowanie systemu wartości.

W ten sposób wpajamy dziecku prawidłowe mechanizmy działania i uczymy je, jak poznawać otaczający świat i jak się w nim odnaleźć. Zalecane jest aby dzieci zaczęły korzystać z tej formy pomocy jak najwcześniej, gdyż ten rodzaj terapii kończy się zazwyczaj wtedy, gdy nasza pociecha idzie do szkoły podstawowej. Po udziale w terapii ma już umiejętności, które ułatwiają dobre funkcjonowanie w szkolnej rzeczywistości.

Daj swojemu dziecku szansę na lepsze przystosowanie się do życia w społeczeństwie i lepsze radzenie sobie z codziennymi problemami. 

Umów Was na spotkanie z naszym terapeutą: